Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest niedziela, 28 kwie 2024, 00:08

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 987 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50
Autor Wiadomość
Post: poniedziałek, 18 mar 2024, 18:12 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5921
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Ten budynek fajnie by wyglądał gdyby odtworzyli jego pierwotną elewację. Dobrze widzę, że na tym zdjęciu są ślady po kulach?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 19 mar 2024, 09:33 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6945
^^^
Na tym starym je widać. (Jest ono większe, w identyfikacjach). Jak widać, kamienica była kiedyś odnawiana i zapewne zalepiono ślady po kulach. Dobrze, że pozostawiono napisy. Widoczne otwory, są po różnych 'reklamach'.


Załączniki:
UF 1.jpg
UF 1.jpg [ 195.22 KiB | Przeglądany 2045 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 24 mar 2024, 07:24 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6945
Dzisiaj w zestawie, wystąpi 'kombinacja'...
Nie dawno pojawiło się w sieci zdjęcie narożnikowego domu, Focha x Gdańska. W Gdańską, widok był 'przycięty', choć jak dla mnie, urozmaicił by on całość kompozycji. Więc 'pomogłem' mu powstać... Dodam jeszcze, że miejsce jest wyjątkowo 'niewdzięczne', do wykonywania tego typu zestawów. 8-)


Załączniki:
PT  FG  B.jpg
PT FG B.jpg [ 181.03 KiB | Przeglądany 2007 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 1 kwie 2024, 06:04 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6945
W dzisiejsze święto, mam dla Was zestaw wyjątkowy. (Musiałem zrobić 'kilka podejść', by w końcu wpuszczono mnie na groblę. Jak wiecie, od czasu remontu śluzy, wejście na groblę jest zagrodzone...)
To widok z miejsca, w którym dawna grobla, z czasów śluzy trapezowej, gwałtownie 'skręcała' w prawo i prowadziła w jej kierunku. Tam, kończyła się w miejscu, między jej bramami, 'górną i dolną'. Widoczna jest oczywiście tylko brama górna...


Załączniki:
grobla ST B.jpg
grobla ST B.jpg [ 182.15 KiB | Przeglądany 1971 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 7 kwie 2024, 06:22 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6945
W czasie mojej, nieplanowanej wizyty w Nakle, w lutym, miałem trochę czasu by przejść się śladem kolejki wąskotorowej. Pokazywałem na zdjęciach tutaj, (w jej temacie), że nie wiele z niej tam już pozostało. Zrobiłem też dwa zestawy porównawcze, to pierwszy z nich.
W Nakle, kolejka przetrwała dłużej niż u nas, bo aż do początku lat 90-tych XXw. W ich połowie, zaczęła się jej, można powiedzieć z naszej perspektywy, 'powolna' likwidacja...
Widok w kierunku wschodnim. Nadal stoi tam wieża ciśnień i resztki różnych obiektów...


Załączniki:
Nakło 1989 B.jpg
Nakło 1989 B.jpg [ 173.17 KiB | Przeglądany 1918 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 14 kwie 2024, 06:05 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6945
Dzisiaj znów przypomnę most magazynowy, a właściwie jego północny przyczółek. Zdjęcie zostało zrobione jak widać, już po rozbiórce mostu. Przypomnę, że po wojnie, to miejsce przestało istnieć, w czasie poszerzania zakola rzeki.


Załączniki:
przyczółek MM  B.jpg
przyczółek MM B.jpg [ 194.45 KiB | Przeglądany 1866 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 21 kwie 2024, 06:15 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6945
Prawie rok temu, szykowałem nowy obrazek, by pokazać go w dniu urodzin miasta. Zrobiony został na bazie jednego z widoków, ('pustych'), skrzyżowania ulic Poznańskiej i św Trójcy. Trochę go 'zaludniłem', a i tramwaj przyjechał... (Coś podobnego już kiedyś też wykombinowałem i jest to tu na bunkrze).

Obrazek ten, postanowiłem również wykorzystać do 'porównań'. I w takiej oto wersji, zostanie po raz pierwszy dziś pokazany. Bowiem imprezy święta miasta, jeszcze trwają... 8-)


Załączniki:
Świerczewskiego X Poznańska B.jpg
Świerczewskiego X Poznańska B.jpg [ 195.29 KiB | Przeglądany 1773 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 987 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group