Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 09:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: piątek, 3 cze 2011, 22:47 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 19 maja 2011, 09:52
Posty: 112
Obrazek
żródło: " Tigers in the mud. The combat career of German panzer commander Otto Carius" autorstwa Otto Cariusa edycja Stackpole Books

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 4 cze 2011, 23:11 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Cudeńko ten Tygrys. :)
Pantera również. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 10 cze 2011, 23:12 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 19 maja 2011, 09:52
Posty: 112
AERO pisze:
Cudeńko ten Tygrys. :)
Pantera również. ;)


Miło to czytać choć wielu nie uważa tego za modelarstwo.
Dziękuję :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 10 cze 2011, 23:16 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
AERO pisze:
Cudeńko ten Tygrys. :)
Pantera również. ;)


mnie powaliło
dopiero wstałem z pod klawiatury...

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 11 cze 2011, 15:34 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Jesteś profesjonalistą. Świetna robota. Gratuluję pasji i talentu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 12 cze 2011, 00:57 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 19 maja 2011, 09:52
Posty: 112
Dziękuje, najwięcej pracy włożyłem w T-34


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 15 lip 2011, 13:25 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 31 sie 2009, 17:56
Posty: 372
Lokalizacja: Bydgoszcz
Szacuneczek... super waloryzacja! Az się prosi wstawić w jakąś "zabłoconą" dioramę :D Jeszcze paru zabłoconych panzergrenadierów byłby mega czad :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 9 sie 2011, 12:51 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 252
Przy takim talencie malarskim powinieneś zadbać o detale, mam na myśli drobnicę, obicia, zacieki itd.
To dopiero daje efekty :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 9 sie 2011, 13:40 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 19 maja 2011, 09:52
Posty: 112
Wojtek Mąka pisze:
Przy takim talencie malarskim powinieneś zadbać o detale, mam na myśli drobnicę, obicia, zacieki itd.
To dopiero daje efekty :)


Zdjęcia nie przedstawiają zbyt dokładnie detali, z dokumentacji mam tylko dwa mało wyraźne zdjęcia więc fantazjowanie w zakresie mocnego podniszczania sobie odpuszczam.
Wojtek dzięki za cenne uwagi może byś swoje modele zaprezentował :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 10 sie 2011, 10:35 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 252
horn3t pisze:
Wojtek Mąka pisze:
Przy takim talencie malarskim powinieneś zadbać o detale, mam na myśli drobnicę, obicia, zacieki itd.
To dopiero daje efekty :)


Zdjęcia nie przedstawiają zbyt dokładnie detali, z dokumentacji mam tylko dwa mało wyraźne zdjęcia więc fantazjowanie w zakresie mocnego podniszczania sobie odpuszczam.
Wojtek dzięki za cenne uwagi może byś swoje modele zaprezentował :)


nie mam ma myśli ścisłe odtwarzanie faktów, tylko potraktowanie modelu w sposób naturalny dla ciężkiego sprzętu. Wystarczy obejrzeć z bliska pierwszy lepszy czołg albo inny eksploatowany w terenie pojazd (np lokomotywę czy nawet suwnice w Makrum), żeby wiedzieć, co mam na mysli. Tego mi po prostu u Ciebie brakuje.
Osobiście dłubię głównie nietypowe w 1/72, jakieś tam fotki wrzucę :)
Pozdrawiam
Wojtek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 10 sie 2011, 22:39 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 19 maja 2011, 09:52
Posty: 112
Wojtek Mąka pisze:
nie mam ma myśli ścisłe odtwarzanie faktów, tylko potraktowanie modelu w sposób naturalny dla ciężkiego sprzętu. Wystarczy obejrzeć z bliska pierwszy lepszy czołg albo inny eksploatowany w terenie pojazd (np lokomotywę czy nawet suwnice w Makrum), żeby wiedzieć, co mam na mysli. Tego mi po prostu u Ciebie brakuje.
Osobiście dłubię głównie nietypowe w 1/72, jakieś tam fotki wrzucę :)
Pozdrawiam
Wojtek


Twoje podejście o potraktowaniu pojazdu w sposób właściwy według Ciebie nie ma nic wspólnego z modelarstwem redukcyjnym a uwagi dla mnie są nie merytoryczne.
Modelarstwo redukcyjne polega na jak najwierniejszym odtwarzaniu detali oraz całego modelu względem pierwowzoru. (jedyną ułomnością są zdolności modelarza i jego frustracje z braku tych zdolności).
Nie bez kozery przedstawiłem zdjęcie oryginalnego podjazdu, który ma charakterystyczne ślady eksploatacji, jak by ciężko było zauważyć dla przykładu na przedniej płycie pancerza.
Każdy pierwowzór był inaczej eksploatowany i miał inne ślady użytkowania. Częsta manierą wielu modelarzy jest brudzenie i upiększanie modeli według własnego widzi mi się, co nie ma nic wspólnego z oryginalnym wzorcem. Tutaj barierą jest brak właściwej dokumentacji.
Miło, że zaciekawiła Cię moja robota i czekam z niecierpliwością na zdjęcia twoich modeli.
Dodam, że pancerka jest słaba moją stroną to odskocznia od makiet lotniczych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 11 sie 2011, 10:49 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 252
horn3t pisze:
Twoje podejście o potraktowaniu pojazdu w sposób właściwy według Ciebie nie ma nic wspólnego z modelarstwem redukcyjnym a uwagi dla mnie są nie merytoryczne.
Modelarstwo redukcyjne polega na jak najwierniejszym odtwarzaniu detali oraz całego modelu względem pierwowzoru. (jedyną ułomnością są zdolności modelarza i jego frustracje z braku tych zdolności).


Ale jeszcze mogę mieć inne zdanie czy już nie?
Moim zdaniem to jest tak: masz jedno kiepskiej jakości zdjęcie (zakładam że tak nie było, powiedzmy, że to teoria) i na jego podstawie budujesz model - to komfortowa sytuacja, bo masz spokojne sumienie "no przeciez tak to wygląda". Ale żaden pojazd, który przejechał w Rosji nawet te kilkadziesiąt kilometrów nie może tak wyglądać. Gdzie jest błoto na podwoziu? Dlaczego nie ma resztek smarów powstałych po przeglądzie piast (a te widac na zdjęciu)? Dlaczego nie zadbałeś o prawidłowe mocowanie anteny i jego malowanie? (guma pokryta farbą, ruch powodował, że farba odpadała, o kształcie już nie wspomnę) Pytania można mnożyć.
Zerknij na to zdjęcie i będziesz wiedział, co mam na myśli http://www.missing-lynx.com/gallery/german/mbt2-3.jpg
To jest model wozu z KG Peiper, Ardeny 44. Są znane - z tego co wiem - jedynie trzy zdjęcia pierwowzoru, zrobione przez Amerykańskich żołnierzy, którzy znaleźli wóz porzucony, z zerwana gąsienicą i w dodatku przysypany śniegiem tak, że widać jedynie nowy kształt osłony działa, kod i można rozpoznać rodzaj kamuflarzu. Nie ma zdjęcia przodu, z literą G (nota bene to znaczek rozszyfrowujący rodzaj płynu chłodzącego Glysantin, ówczesnego wynalazku firmy BASF), ale Mirko Bayerl modelarz założył, że czołg miał te literę, jak wiele innych tigerów w Ardenach. Mógł tego nie robić, mógł pozostawić po prawej stronie błotniki tak jak na zdjęciach, ale tego nie zrobił. Czy to w Twoim rozumieniu jest model redukcyjny czy nie? Bo w moim jest i to znakomity, najwyższa światowa półka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group