Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 18 kwie 2024, 09:37

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: piątek, 13 maja 2011, 15:53 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 24 mar 2011, 11:36
Posty: 18
Jesteśmy wdzięczni Panu Butkiewiczowi i Panu Grochowskiemu za pomoc jednakże do powstania Exploseum przyczyniło się wiele osób i żadna z nich nie jest wymieniona na stronie z nazwiska.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 13 maja 2011, 21:24 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Śmieszne. Do spicia piany gęb zawsze jest wiele. Żenująca informacja. Takie wypowiedzi utwierdzają mnie w przekonaniu, że urzędas zawsze ma rację i podeprze swoje argumenty "rzeczowym" uzasadnieniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 14 maja 2011, 06:29 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 24 mar 2011, 11:36
Posty: 18
Zapraszamy zatem do Działu Architektury Przemysłowej mieszczącego się przy ulicy Mennica 7, który odpowiada za projekt Exploseum.
Z wielką chęcią wyjaśnimy wszelkie nieścisłości oraz przekona się Pan, że ani Ja ani kolega nie jesteśmy jak Pan to "ładnie" ujął urzędasami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 14 maja 2011, 17:56 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 15 sty 2009, 00:00
Posty: 458
Zgadzam się, że do powstania podziemnej trasy turystycznej na strefie NGL - Betrieb przyczyniło się wiele osób. Pragnę jednak zauważyć, że tylko dwie z nich wpadły w 2004 roku na pomysł trasy turystycznej na NGL, przygotowały kompleksowy projekt który złożyły w 2005 roku w Urzędzie Miasta Bydgoszczy i forsowały go przez następne 3 lata.
Mogę jeszcze zrozumieć, że z różnych względów nie ma o nas słowa na stronie Explozeum. Ale pominięcie całkowitym milczeniem BSMZ ,,Bunkier" - które bądź co bądź za wkład w realizację trasy turystycznej na NGL otrzymało medal Kazimierza Wiellkiego - uważam już za skandal i potwarz.
Jarek jest zbyt skromny, żeby upomnieć się o swoje. Ja nie zamierzam jednak milczeć

_________________
,,Powiedziałem im również, aby nie pracowali w firmach produkujących narzędzia mordu i żeby wyrażali pogardę dla ludzi, którzy myślą, że takie narzędzia są nam potrzebne" - Kurt Vonnegut, Rzeźnia numer pięć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 14 maja 2011, 18:24 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Exploseum, idzie w zaparte. Pisząc "urzędasy" miałem na myśli ten specyficzny sposób działania. Kiedy coś nie pasuje, milczymy, jeżeli można coś pominąć, pomijamy.

Robert jasno określił istotę problemu. Jeżeli chcecie przedstawić historię obiektu, to róbcie to, w sposób uczciwy. Pomijanie milczeniem nazwisk ludzi, wymyślili i przedstawili projekt trasy turystycznej na NGL, kiedy reszta miała to gdzieś, uważam za nieuczciwe. Tak to już jest w naszym kraju, że zwycięstwo ma setkę ojców, a klęska zawsze jest sierotą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 15 maja 2011, 21:15 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 31 sie 2009, 17:56
Posty: 372
Lokalizacja: Bydgoszcz
Exploseum pisze:
Jesteśmy wdzięczni Panu Butkiewiczowi i Panu Grochowskiemu za pomoc jednakże do powstania Exploseum przyczyniło się wiele osób i żadna z nich nie jest wymieniona na stronie z nazwiska.

Dziekuje za odpowiedż. Bardzo "dyplomatyczną", aby nie napisać pokrętną. Tylko że nie chodzi o to by wymienic lub nie osoby ktore pomagały w powstaniu Exploseum. Zapewne było ich wiele. Trescią którą kwestionuję i kilka innych osób jest zdanie " ...inicjatywa władz miejskich w kierunku zorganizowania placówki muzealno-turystycznej." Incjatorem nie były władze miejskie ani żadne inne. Incjatorami byli J. Butkiewicz i R. Grochowski ! Na Państwa stronie zabrakło tej jednej, jak ważnej informacji. Tak jak napisałem wczesniej, obecna informacja jest poprostu kłamstwem. Porażajacym jest fakt, że ludzie i instytucje których zadaniem i obowiązkiem jest przekazywanie obiektywnej prawdy zaczynają od jej fałszowania. Rolą historyka jest przedstawianie obiektywnej prawdy, dążenie wszelkimi środkami do jej zgłębienia. Niezależnie czy jest ona mu wygodna, czy też nie. Jeśli tego nie czyni, szczeznąć powinien na śmietniku historii. Sądziłem że czasy kiedy kiedy pisano to co wygodne zamiast tego co prawdziwe już bezpowrotnie minęły. Exploseum uświadomiło mnie że ten czas jeszcze nie minął...

-- 15 maja 2011 --

Exploseum pisze:
Zapraszamy zatem do Działu Architektury Przemysłowej mieszczącego się przy ulicy Mennica 7, który odpowiada za projekt Exploseum.
Z wielką chęcią wyjaśnimy wszelkie nieścisłości oraz przekona się Pan, że ani Ja ani kolega nie jesteśmy jak Pan to "ładnie" ujął urzędasami.

...tylko czy ta wizyta spowoduje że informacja na stronie Exploseum zostanie zmieniona i napiszecie Państwo prawdę?
Pozdrawiam...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 13 cze 2011, 15:30 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 24 mar 2011, 11:36
Posty: 18
W dziale Zwiedzanie na stronie Exploseum pojawiły się szczegóły odnośnie wejścia na teren Muzeum
Pozdrawiamy
Exploseum


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 24 gru 2012, 14:59 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5305
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jak pięknie rozwija się forum Exploseum :D szczególnie pierwszy wątek:
http://www.exploseum.pl/forum.html

Na tym forum można wzbogacić wiedzę :D

Tutaj zrzut ekranu jak by się admin obudził :D

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 24 gru 2012, 15:21 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1855
Ciekawy jest wątek o prostytutkach z Tomska. Wymiary, przeciętna waga wiek i cennik:
1 час: 2000 руб.
2 часа:3000 руб.
Ночь: 9000 руб.
Dość drogo. Myślałem, że tak daleko na wschodzie będzie taniej.No ale koszty ogrzewania wysokie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 24 gru 2012, 15:42 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5305
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ciekawe który tunel prowadzi do Tomska :?: :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 24 gru 2012, 16:01 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 252
jak długo to forum tak wygląda? chyba miesiące. świetna reklama powstałego za unijne pieniadze muzeum i wyjątkowa aktywność pracowników muzeum. Oni biora kasę za utrzymywanie reklamy tych usług czy jest jakaś inna przyczyna?
Żałosne. Ale do fikania to pierwsi

Wojtek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 24 gru 2012, 16:04 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5305
Lokalizacja: Bydgoszcz
Z tego co widzę to pierwszy spam pojawił się ponad miesiąc temu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 24 gru 2012, 21:50 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 4 kwie 2009, 23:00
Posty: 1078
bunkier pisze:
Z tego co widzę to pierwszy spam pojawił się ponad miesiąc temu.

Jaki spam?
Najpierw Kopernik, który wstrzymał słońce, a ruszył ziemię - bez materiałów wysokoenergetycznych nie udałoby mu się to.
Potem bomba atomowa - jej starszą siostrą była nitrogliceryna.
A teraz cennik usług za wschodnią granicą - czas na zajęcia praktyczne w okolicach DAG (DK 10)

_________________
Z harcerskim pozdrowieniem
SALAMON


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 24 gru 2012, 22:29 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 7 sie 2009, 21:34
Posty: 491
No i bydgoski standard, szkoda gadać.
Ja muszę z kilku stron obejrzeć państwową złotówkę przed wydaniem, a tu miliony poszły w cholerę :evil: No ale to realia polskich samorządów, kasa wydawana często bez sensu, brak nadzoru, brak oceny relacji efekt - koszt. Reklamy panienek w sumie byłyby śmieszne, gdyby nie to gdzie się reklamują i za czyje pieniądze to wszystko powstało.

_________________
Situation Normal All F....... Up


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 26 gru 2012, 12:32 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Powinna się tym zająć prasa, by nie tylko użytkownicy forum widzieli jak marnuje się pieniądze :(

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 27 gru 2012, 13:51 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 252
Wyczyszczone, lepiej późno, niż wcale.
Ale ten ruski robot jest uparty, ciągle coś tam wrzuca :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 27 gru 2012, 16:25 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5305
Lokalizacja: Bydgoszcz
Cenzura jak za PRLu :D
Po wejściu na forum pojawia się taki komunikat:
"Tylko członkowie społeczności mogą uczestniczyć w dyskusjach forum. Musisz się zarejestrować lub zalogować."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 27 gru 2012, 17:44 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1855
Jest taki komunikat o logowaniu, ale nie ma żadnego aktywnego linku by się zarejestrowac czy zalogować.
Mozliwe, że trzeba złożyć wniosek pocztą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 27 gru 2012, 22:06 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
ciekaw jestem ile jeszcze rzeczy trzeba "im" podpowiedzieć tu na forum :(

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 31 gru 2012, 14:00 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 10 paź 2012, 17:05
Posty: 9
Wpisy z reklamami panienek do towarzystwa widziałem na forum Exploseum już kilka tygodni temu. Aż do czasu ujawnienia tego faktu na forum Bunkra pracownicy Exploseum nic nie zrobili w tej kwestii. Widać, biedacy są tak zapracowani, że nie mają czasu monitorować nawet swojej strony internetowej.
Powyższy fakt uważam za skandal, zważywszy na fakt, że Exploseum (wraz z jego forum) powstało ze środków unijnych, a obecna działalność Exploseum realizowana jest za pieniądze z naszych podatków. Bo chyba nie powiesz mi panie Exploseum, że utrzymujecie się ze sprzedanych biletów. :D
Swoją drogą chciałbym widzieć tych pożal się Boże pracowników, gdyby choć miesiąc mieli utrzymać Exploseum na zasadach komercyjnych i z wypracowanych przez siebie pieniędzy opłacać podatki, prąd, media, ZUS, VAT itd.
Może dopiero wtedy zaczęliby dbać o atrakcyjność wystawy i szanować każdego zwiedzającego? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group