Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest piątek, 29 mar 2024, 07:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: sobota, 28 maja 2011, 10:01 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Maciej Kulesza pisze:
6. Brak mi tych wszystkich materialnych eksponatów które nadal znajdują się na terenie "Zachemu". Trzeba je ocalić zanim zostaną zniszczone. Mam na myśli hydranty, słupki sygnalizacyjne, resztki stalowych lamp, telefony itp. I uwaga. NIe ograniczałbym się do eksponatów tylko z czasów wojny. Historia tego miejsca toczy się dalej. I to jest właśnie Historia Wybuchowa Bydgoszczy która nadal trwa. I tu jest wielka możliwość pozyskiwania "nowych" eksponatów. Ja wolę obejrzeć co obecnie produkuje lub produkował "Zachem" niż eksponat szabli. Muzeum zamierza je w niedalekiej przyszłości gromadzić. To dobrze.

7. Brak mi "ołówków". To jest w mojej ocenie największe niedopatrzenie i dość luźne potraktowanie schronów przez muzeum. Pan Dyrektor Woźniak zapewnił, że "ołówki" nie pójdą na złom... Zostaną wykorzystane w ekspozycji plenerowej - taką otrzymałem ustną deklarację.

Macieju, chciałeś napisać: „które znajdowały się”. Niestety większość tego co wzbogaciło by ekspozycję zostało zniszczone bezpowrotnie. BSMZ „BUNKIER” od 2007 roku informowało o możliwości pozyskania chociażby urządzeń typu wieże denitracyjne, reaktory itp. Zostały również zniszczone słupy oświetleniowe z charakterystycznym ramieniem, oprawy oświetleniowe wewnątrz budynków, hydranty, zawory, podstawa silnika z hamulcem od walcarki, i wiele innych. Pozostały tylko zdjęcia. Autorem zdjęć jest Robert Grochowski.

Słupy oświetleniowe, oprawy są powojenne.

Obrazek

Jeden z reaktorów.

Obrazek

To co osobiście udało mi się pozyskać i przechować, przekazałem do muzeum. Czy trafiło na ekspozycję nie wiem, nie zwiedzałem.

BSMZ „BUNKIER” sprawuje opiekę nad „ołówkami”. Na początku roku zabezpieczyliśmy daszki przed zniszczeniem. Mamy uzgodnione z muzeum, że jak tylko będzie możliwość podjazdu ciężkim sprzętem to kilka sztuk zabiorą. Schrony trafią również do Centrum Militarnego Krąpiewo.

Jest do wzięcia(mam nadzieję że jeszcze jest) urządzenie filtrowentylacyjne powojenne.
Jak to wygląda można zobaczyć tutaj:
viewtopic.php?f=11&t=921


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 31 maja 2011, 21:10 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
jeszcze jeden materiał z "pierwszego wejścia"

http://www.portalbydgoski.pl/rewaloryza ... zakonczona

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 14 sty 2013, 22:59 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2926
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
Kto oddał hydrant na aukcję ?
http://aukcje.wosp.org.pl/bardzo-stary- ... rg-i750833


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 15 sty 2013, 10:10 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Hydrant wystawiony na aukcję jest nie kompletny, brakuje osłony która jest widoczna na poniższym zdjęciu.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 31 sty 2013, 22:46 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Znalazła się osłona hydrantu z aukcji :D Brakuje tylko dwóch pokręteł zaworów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group