Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 08:44

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: sobota, 21 sty 2017, 00:40 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2924
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
Prawdopodobnie decyzja zapadła - po cichu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 21 sty 2017, 15:41 
Offline
Gość

Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 18:03
Posty: 454
Wyciskarki "Mamut" chociaż pozostaną ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 21 sty 2017, 19:40 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Tomek pisze:
Wyciskarki "Mamut" chociaż pozostaną ?


Te kwadratowe budynki na planie to właśnie "mamuty".
Chcielibyśmy by wszystkie pozostały, by został ten efekt kręgu walcarek i wyciskarek. Wokół tyle terenów jeszcze, a im przeszkadzają akurat te jeszcze w lesie? Nie mamy nikogo w naszych władzach, kto potrafi dbać o te zabytki, ubolewam nad Tym i pewnie nie tylko ja :cry:

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 21 sty 2017, 20:26 
Offline
Gość

Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 18:03
Posty: 454
Może byśmy jakąś petycję do władz miasta, do Pana "Konserwatora" napisali. Jak nic nie zrobimy to nie długo nie będzie czego pokazywać na wycieczkach. Były plany przekazania tego terenu Eksploseum. Baraki na Solnej też nie długo zostaną wyburzone. Działalność "Bunkra" to nie tylko wycieczki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 21 sty 2017, 21:18 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Działamy, piszemy ale widzicie gdzie to wszystko mają :(

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 25 sty 2017, 10:00 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 3 sie 2009, 20:45
Posty: 26
Lokalizacja: Zielonka/ Bydgoszcz
Czy planowana jest jakaś akacja, by uratować ten krąg walcarek?
Mam pewien pomysł i z chęcią przyłączyłbym się do akcji.
Wg mnie trzeba napisać do Generalnego Konserwatora Zabytków.
A więc, jest planowana jakaś akcja?

_________________
.....EGO TE BAPTIZO IN GLADIO.....
..IG GLADIO TRIA MILIA VIRORUM..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 25 sty 2017, 11:11 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Z naszej strony nic nie organizujemy. Temat bardzo ciężki, twarde decyzje juz zapadły (jeszcze w zeszłym roku), działaliśmy w tym temacie ale to nie jest takie proste.
Jeśli ktoś coś bedzie organizował np spotkanie lub zbierał podpisy to się wstawimy ale sytuacja powtarza się tak jak było ze schronami.

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 25 sty 2017, 11:52 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5032
Lokalizacja: Bydgoszcz
deepdarkness jeśli wiesz co i gdzie napisać to możemy się pod tym podpisać. Poprzeć jako Stowarzyszenie.

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 25 sty 2017, 16:36 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 3 sie 2009, 20:45
Posty: 26
Lokalizacja: Zielonka/ Bydgoszcz
Dobrze, na pewno się do Was o to zwrócę.
Wcześniejsze petycje załatwialiście z władzami lokalnymi, czy tak ja zasugerowałem, z Generalnym Konserwatorem Zabytków?

_________________
.....EGO TE BAPTIZO IN GLADIO.....
..IG GLADIO TRIA MILIA VIRORUM..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 25 sty 2017, 18:53 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 3 sie 2009, 20:45
Posty: 26
Lokalizacja: Zielonka/ Bydgoszcz
A właśnie,
Czy wiadomo, kto będzie użytkownikiem obiektów ocalałych przed wyburzeniem?

_________________
.....EGO TE BAPTIZO IN GLADIO.....
..IG GLADIO TRIA MILIA VIRORUM..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 25 sty 2017, 22:33 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Czy czytałeś wątek: PROTEST w sprawie wyburzeń na strefie POL - Betrieb
viewtopic.php?f=72&t=5711 ?

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 26 sty 2017, 02:13 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 01:28
Posty: 441
Pozwolę sobie dodać swoje „trzy grosze”.

W przypadku uznania przez BSMZ za zasadne podjęcie starań o zachowanie obiektów historycznych ( walcowni dawnej DAG Fabrik Bromberg i innych w przyszłości ), na Waszym miejscu zmieniłbym dotychczasową praktykę.

Zapewne doświadczyliście już, że występowanie do organów administracji z prośbami, wnioskami, apelami itp. o zachowanie pamiątek z przeszłości jest mało skuteczne.

Dlatego, chciałbym zaproponować Wam inny tok postępowania.

Jako stowarzyszenie, którego jednym z zadań statutowych jest ochrona dziedzictwa kulturowego, macie możliwość wystąpienia do wojewódzkiego konserwatora zabytków z żądaniem :
- wszczęcia postępowania administracyjnego o wpisanie obiektu do rejestru zabytków z urzędu,
- dopuszczenie stowarzyszenia do udziału w tym postępowaniu.

Na czym polega różnica pomiędzy postępowaniem w w/w. trybie, a wcześniej stosowaną praktyką słania do organów wniosków, próśb, apeli ?

W postępowaniu administracyjnym, organ administracji nie zbędzie Was byle jaką, bądź nijaką odpowiedzią, ponieważ takie orzeczenie będzie mogło zostać zaskarżone.

Postępowanie administracyjne podlega kontroli, z sądową włącznie. W postępowaniu administracyjnym, jako stowarzyszenie, będziecie mieli możliwość występowania w sprawie w charakterze strony postępowania.

Nie twierdzę, że jest to pewna, prowadząca do sukcesu droga prawna.
Uważam, że mimo wszystko jest lepsza i być może bardziej skuteczna od tych dotychczas stosowanych. Na pewno hamuje urzędniczą beztroską kreatywność w tworzeniu pism - odpowiedzi.

To tak w bardzo dużym skrócie.

W przypadku zainteresowania ze strony stowarzyszenia tym tokiem postępowania, proszę Marcina, Michalinę lub Pawła o kontakt na PW.

PS. Zakładam, że obiekty ( walcownie ) nie są wpisane do rejestru zabytków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 26 sty 2017, 14:01 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 3 sie 2009, 20:45
Posty: 26
Lokalizacja: Zielonka/ Bydgoszcz
Jakby co, to znam Pana Sambora Gawińskiego.
Podczas spotkań z nim udało mi się uzgodnić pozytywnie taką koncepcję zagospodarowania terenu Fortu XIV w Toruniu:
https://www.youtube.com/watch?v=LXeq1rvfGhg
Ale wracając do tematu.
To może takim trybem uderzyć do Generalnego Konserwatora Zabytków?
Poza argumentami o "zabytkowym znaczeniu" tych obiektów ze swojej strony chcę dorzucić koncepcję zagospodarowania tych obiektów.
Wiecie, żeby nie tylko napisać o wpisie do rejestru, ale pokazać realny pomysł na te obiekty.
Ciekawi mnie też, czy dyrektor Muzeum Okręgowego byłby przychylny zachowaniu i przejęciu kręgu walcarek?
Jeśli jako Stowarzyszenie chcecie podjąć jeszcze raz trud walki, to może się spotkajmy?

_________________
.....EGO TE BAPTIZO IN GLADIO.....
..IG GLADIO TRIA MILIA VIRORUM..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 26 sty 2017, 18:49 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 26 sty 2017, 08:01
Posty: 4
Witam
Od kilku dni staram się działać w tym temacie, postanowiłem ruszyć temat jako osoba prywatna , ale liczyłem i nadal liczę na zaangażowanie się stowarzyszenia.
Jak pisałem już z Pawłem dziwie się że nikt w stowarzyszeniu po otrzymaniu w zeszłym roku odpowiedzi o planach zmiany planu zagospodarowania tego terenu - nie próbował dalej drążyć tematu tylko zostawiliście wszystko swojemu losowi. Wtedy było by dużo łatwiej coś zdziałać niż dziś gdy wszystkie zmiany się uprawomocniły.
Dodatkowo zastanawia mnie dlaczego to użytkownicy forum wychodzą z pomysłami akcji , a członkowie stowarzyszenia proponują że mogą się pod tym podpisać.
Sytuacja jest bardzo trudna , ale jak się nic nie zrobi to na pewno nic się nie wskóra.

Moją akcję z racji siły FB zacząłem na swojej stronie
https://www.facebook.com/RobakiEksplorują-1585784801641877/?ref=aymt_homepage_panel
od jutra będzie dodatkowo uruchomione wydarzenie związane z protestem

Siła FB jest tak duża że już dziś artykuł pojawił się na gazecie wyborczej
http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/ ... walke.html

jak wspominał deepdarkess - kontaktowałam się nie tylko z Bydgoski Konserwatorem , wojewódzki - ale również z Panią Magdaleną Gawin - GKZ - wysłałem mail z przedstawieniem sytuacji i list z protestem

Jest też w kontakcie z kierownikiem Exploseum - który twierdzi że o unikatowości tego miejsca stanowi całość obiektu
jutro ma w tej sprawie rozmawiać z swoim dyrektorem.

O kolejnych pismach i akcjach będę informował

Fajny pomysł miał "szesnasty" z tym "wszczęcia postępowania administracyjnego o wpisanie obiektu do rejestru zabytków z urzędu"
jeśli taką siłę mają stowarzyszenia to należy działać już nie za tydzień , nie później - czasu według mnie i tak już dużo zostało zmarnowane.
Jak ktokolwiek samodzielnie czy w jakiejś organizacji chce coś zrobić służę pomocą
im więcej urzędasy dostana zapytań, postulatów, i będą musieli się do nich ustosunkować tym plus dla nas

kontakt przemek.byd@gmail.com lub na FB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 26 sty 2017, 20:24 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 3 sie 2009, 20:45
Posty: 26
Lokalizacja: Zielonka/ Bydgoszcz
Ja nie należę do Stowarzyszenia.
Uśpił mnie stary miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, na którym wszystkie obiekty były objęte ochroną.
Również słowa dyrektora muzeum okręgowego z lata zeszłego roku, że są w trakcie pozyskiwania dalszych obiektów.
Ech...
Prywatnie jestem wkurzony, bo to są bardzo ciekawe obiekty pod kątem architektury.

_________________
.....EGO TE BAPTIZO IN GLADIO.....
..IG GLADIO TRIA MILIA VIRORUM..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 26 sty 2017, 21:05 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Cytuj:
...po otrzymaniu w zeszłym roku odpowiedzi o planach zmiany planu zagospodarowania tego terenu - nie próbował dalej drążyć tematu tylko zostawiliście wszystko swojemu losowi. Wtedy było by dużo łatwiej coś zdziałać niż dziś gdy wszystkie zmiany się uprawomocniły.


Nasza interwencja skończyła się wieloma rozmowami nawet z Explozeum, może nie umieściliśmy jasnego sprawozdania z tego. Było sporo biegania z papierami, siedzenia i pisania, konsultacji. Ostatecznie skończyło się, że nikt, powtarzam NIKT nie chce tych obiektów, nie ma pomysłu i pieniędzy na to (zapewniam, że tu najbardziej chodzi o pieniądze, tak jak mogliście przeczytać w artykule w wyborczej). Nie wiem dlaczego teraz Muzeum Okręgowe niby mówi co innego (pewnie dlatego, że sytuacja jest już nie odwracalna).
Proszę nie oskarżać nas o to, że zrobiliśmy za mało. Zrobiliśmy co mogliśmy, a pytanie się nasuwa: dlaczego wtedy użytkownicy (także i ty PKPK79) nie byli tak aktywni jak teraz kiedy już może być "po ptokach"?

Artykuł w wyborczej: http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/ ... xLokBydImg

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 26 sty 2017, 21:49 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 26 sty 2017, 08:01
Posty: 4
Sorry Paweł ale z informacji które podsyłałeś i z wątków na forum
wychodzi że działalność stowarzyszenia skończyła się na otrzymaniu pisma od Zbigniewa Sobocińskiego w czerwcu 2015
nie ma żadnej dalszej informacji że coś z tym robiliście
A jak sam wiesz wtedy były większe szanse na jakieś pozytywne efekty.

Nie wróciłem tu aby kogokolwiek oskarżać czy z kimś tu się kłócić
po prostu ( zresztą tak jak sam chciałeś wcześniej ) wrzuciłem tu informacje co robię w tym temacie.
oraz odniosłem się do tego co zastałem do tego co było napisane wcześniej w tym poście


PS. Paweł w 2015 już mnie nie było - ani w stowarzyszeniu , ani na forum


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 26 sty 2017, 21:51 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 26 sty 2017, 08:01
Posty: 4
jakby ktoś jeszcze nie czytał
to zamieszczam dokładny tekst uchwały
https://www.facebook.com/events/2423615 ... 492868054/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 26 sty 2017, 22:06 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
pkpk79 pisze:
Nie wróciłem tu aby kogokolwiek oskarżać czy z kimś tu się kłócić
po prostu ( zresztą tak jak sam chciałeś wcześniej ) wrzuciłem tu informacje co robię w tym temacie.
oraz odniosłem się do tego co zastałem do tego co było napisane wcześniej w tym poście


Bardzo dobrze zrobiłeś, że tu jesteś i temat swojej akcji przedstawiłeś. Zachęcałem, bo nie wszyscy są na facebook.

PS. Tematem wysyłania pism głównie zajmował się EWING, niestety niektórym z nas brakuje czasu na sprawy związane ze stowarzyszeniem. Jeśli chcesz poznać dokładne szczegóły proszę skontaktuj się z EWINGiem.

Dla tych co żyją bez fejsbuka:
Cytuj:
Uchwała o która jest ten protest
UCHWAŁA NR XXXVII/712/16
RADY MIASTA BYDGOSZCZY
z dnia 30 listopada 2016 r.
w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
"Łęgnowo – Edmunda Matuszewskiego" w Bydgoszczy
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
(Dz. U. z 2016 r. poz. 778, 904, 961, 1250 i 1579) uchwala się co następuje:
§ 1. 1. Po stwierdzeniu, że uchwalany plan nie narusza ustaleń Studium uwarunkowań i kierunków
zagospodarowania przestrzennego miasta Bydgoszczy uchwalonego Uchwałą Nr L/756/09 Rady Miasta
Bydgoszczy z dnia 15 lipca 2009 r., uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Łęgnowo –
Edmunda Matuszewskiego” w Bydgoszczy o powierzchni ok. 70 ha w granicach określonych na rysunku planu.
2. Integralnymi częściami uchwały są:
1) załącznik nr 1 – rysunek planu w skali 1:2000;
2) załączniki nr 2a i 2b – wyrys ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta
Bydgoszczy;
3) załącznik nr 3 – rozstrzygnięcie o sposobie realizacji zapisanych w planie inwestycji z zakresu infrastruktury
technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasadach ich finansowania.
Rozdział 1.
Ustalenia planu
§ 2. 1. Następujące oznaczenia przedstawione na rysunku planu są ustaleniami planu:
1) granica obszaru objętego planem;
2) linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania;
3) nieprzekraczalne linie zabudowy;
4) granica strefy ”B” ochrony konserwatorskiej;
5) symbole identyfikujące tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania zdefiniowane
liczbą – numerem porządkowym oraz oznaczeniem literowym określającym przeznaczenie terenu.
2. Następujące oznaczenia przedstawione na rysunku planu nie są ustaleniami planu, stanowiąc elementy
informacyjne:
1) obiekty zabytkowe wpisane do ewidencji zabytków;
2) granica terenu ochrony pośredniej strefy ochronnej ujęcia pitnych wód podziemnych ”S” dla Zakładów
Chemicznych ”Zachem” S.A. w Bydgoszczy;
3) linie wyznaczające powierzchnię ograniczającą wysokość zabudowy i obiektów naturalnych w rejonie lotniska
(kierunek i procent nachylenia powierzchni).
§ 3. Ustalenia dla terenu oznaczonego symbolem 1.P-U :
1) przeznaczenie – teren obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz zabudowy usługowej (funkcje te
mogą występować samodzielnie lub wspólnie w dowolnych proporcjach);
2) zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego – obowiązuje sytuowanie zabudowy z uwzględnieniem
nieprzekraczalnych linii zabudowy, poza którymi nie może być sytuowana zabudowa, z wyłączeniem:
a) podziemnych części budynku znajdujących się całkowicie poniżej poziomu terenu,
b) grubości warstw izolacji termicznej, tynków lub okładzin zewnętrznych,
c) okapów, gzymsów, rynien, rur spustowych, podokienników oraz innych detali wystroju architektonicznego
elewacji, które mogą wykraczać poza linię zabudowy nie więcej niż 0,8 m,
Id: 09D50FC7-9D3E-456A-B8E8-EA09EF127CCB. Podpisany Strona 1
d) daszków nad wejściami, balkonów, galerii, tarasów, wykuszy, schodów zewnętrznych, pochylni, ramp, które
mogą wykraczać poza linię zabudowy nie więcej niż 1,5 m,
e) stacji transformatorowych;
3) zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego – zakaz lokalizacji zakładów stwarzających
zagrożenie wystąpienia poważnych awarii;
4) zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej – ustala się strefę ”B”
ochrony konserwatorskiej określoną na rysunku planu, dla której obowiązuje:
a) zakaz rozbudowy istniejących budynków i budowy nowych,
b) rewaloryzacja i konserwacja budynków z zachowaniem bryły, formy, wystroju elewacji, podziałów
wewnętrznych, oryginalnych otworów okiennych, wejściowych i technicznych,
c) konserwacja dachów z zastosowaniem materiałów historycznych i odtworzeniem elementów maskujących,
d) zagospodarowanie terenu z uwzględnieniem istniejących elementów historycznej infrastruktury;
5) zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:
a) minimalna intensywność zabudowy – nie ustala się,
b) maksymalna intensywność zabudowy – 3,0,
c) maksymalna powierzchnia zabudowy w stosunku do powierzchni działki – 80%,
d) minimalny udział powierzchni biologicznie czynnej w stosunku do powierzchni działki budowlanej – 10%,
e) maksymalna wysokość zabudowy – 45,0 m,
f) geometria dachów – dachy o nachyleniu połaci dachowych do 12°,
g) szerokość elewacji frontowych zabudowy – nie ustala się,
h) minimalna liczba miejsc do parkowania:
- 2 miejsca parkingowe dla samochodów przypadające na każde 100 m2 powierzchni użytkowej biur i
urzędów,
- 1,2 miejsca parkingowego dla samochodów przypadającego na każde 100 m2 powierzchni użytkowej
pozostałych obiektów usługowych,
- 2 miejsca parkingowe dla samochodów przypadające na 10 osób zatrudnionych w zakładach
produkcyjnych, składach i magazynach,
- 2% ogólnej liczby miejsc do parkowania, przy czym nie mniej niż jedno miejsce dla pojazdów
zaopatrzonych w kartę parkingową,
- 3 miejsca parkingowe dla rowerów przypadające na 100 zatrudnionych,
i) sposób realizacji miejsc do parkowania – obowiązuje realizacja miejsc do parkowania w granicach działki
budowlanej;
6) szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości:
a) minimalna szerokość frontu działki – 20,0 m,
b) minimalna powierzchnia działki – 1000 m2,
c) kąt położenia granic działek w stosunku do pasa drogowego – od 65° do 115°,
d) wymienione w lit. a, b i c parametry nie dotyczą wydzielanych działek pod drogi i infrastrukturę techniczną;
7) szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy
– w granicach terenu należy uwzględnić ograniczenia w sytuowaniu zabudowy od granic lasu.
§ 4. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego – cały obszar planu położony jest w
granicach obszaru ochronnego Głównego Zbiornika Wód Podziemnych nr 140 Subzbiornik Bydgoszcz.
§ 5. Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemu komunikacji:
Id: 09D50FC7-9D3E-456A-B8E8-EA09EF127CCB. Podpisany Strona 2
1) ustalenia dla terenu oznaczonego symbolem 2.KDL :
a) przeznaczenie – teren drogi publicznej – ulica jednojezdniowa klasy lokalnej,
b) parametry zagospodarowania terenu – szerokość w liniach rozgraniczających minimum 21,5 m;
2) dopuszcza się etapowanie budowy i rozbudowy ulic;
3) wymagane jest zapewnienie ciągłości powiązań elementów pasa drogowego z zewnętrznym układem
transportowym.
§ 6. Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemu infrastruktury technicznej:
1) system infrastruktury technicznej tworzą istniejące i projektowane przewody oraz urządzenia wodociągowe,
kanalizacyjne, elektroenergetyczne, ciepłownicze, gazowe i telekomunikacyjne;
2) nowe i rozbudowywane przewody i urządzenia infrastruktury technicznej lokalizować w granicach terenów
przeznaczonych w planie pod drogę lub infrastrukturę techniczną, a w sytuacjach szczególnych w granicach
innych terenów;
3) dopuszcza się remonty, przebudowy, rozbudowy i rozbiórki istniejących przewodów i urządzeń infrastruktury
technicznej, w tym także niezwiązanych z obsługą terenu;
4) ustala się powiązanie istniejących i projektowanych sieci uzbrojenia terenu z systemem zewnętrznym;
5) nowe, rozbudowywane i przebudowywane sieci elektroenergetyczne średnich i niskich napięć realizować pod
powierzchnią terenu;
6) nowe, rozbudowywane i przebudowywane sieci telekomunikacyjne realizować pod powierzchnią terenu.
§ 7. Ustalenia dla terenów oznaczonych symbolami:
1) 3.IPT – przeznaczenie – teren infrastruktury technicznej – kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej;
2) 4.ZO – przeznaczenie – teren zieleni ochronnej.
§ 8. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz
zabudowy:
1) obowiązują ograniczenia dotyczące obiektów budowlanych i naturalnych w rejonie lotniska w Bydgoszczy;
2) dla części obszaru objętego planem obowiązują ograniczenia wynikające z położenia w strefie oddziaływania
od zakładu stwarzającego zagrożenie wystąpienia poważnej awarii;
3) obowiązują ograniczenia w zagospodarowaniu w granicach terenu ochrony pośredniej strefy ochronnej ujęcia
pitnych wód podziemnych ”S” dla Zakładów Chemicznych ”Zachem” S.A. w Bydgoszczy.
§ 9. Stawki procentowe służące naliczeniu opłaty z tytułu wzrostu wartości nieruchomości dla wszystkich
terenów – 30%.
§ 10. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości – nie ustala się granic obszarów
wymagających przeprowadzenia scaleń i podziału nieruchomości.
§ 11. Z uwagi na istniejące uwarunkowania funkcjonalno – przestrzenne i środowiskowe nie ustala się:
1) wymagań wynikających z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych;
2) granic i sposobów zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie
odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także obszarów szczególnego zagrożenia powodzią oraz
obszarów osuwania się mas ziemnych;
3) sposobu i terminu tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów.
Rozdział 2.
Przepisy końcowe
§ 12. Traci moc uchwała Nr LIV/1093/05 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 28 września 2005 r. w sprawie
miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Łęgnowo – Park Technologiczny" w Bydgoszczy
(opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko – Pomorskiego nr 123, poz. 2090 z dnia 21
listopada 2005 r.) w granicach obszaru objętego niniejszą uchwałą.
Id: 09D50FC7-9D3E-456A-B8E8-EA09EF127CCB. Podpisany Strona 3
§ 13. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa
Kujawsko–Pomorskiego.
Wiceprzewodniczący Rady Miasta
Jan Szopiński
Id: 09D50FC7-9D3E-456A-B8E8-EA09EF127CCB. Podpisany Strona 4

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 26 sty 2017, 22:27 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 26 sty 2017, 08:01
Posty: 4
Paweł nie ma sensu teraz dochodzić co robiliście czy nie rok, dwa temu.

Trzeba spróbować coś jeszcze ugrać teraz
jutro rozmawiam z muzeum zobaczę co teraz powiedzą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group