Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 20 cze 2019, 13:13

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Gość
Awatar użytkownika

W pierwszym wpisie wspomniany jest dawny most magazynowy. Zachowało się kilka ciekawych widoków, pokazujących go, chyba z każdej strony. Pewnie nie ma sensu robić nowego osobnego tematu dla niego. Może jednak warto by dodać w tytule tematu dopisek: ..." oraz dawny 'Most Magazynowy' ".
(Jeśli moderatorzy uznają, że most wart jest osobnego tematu, mogą go utworzyć i przenieść tam te zdjęcia, które już tu się pojawiły.)
Poniżej jeden z ciekawszych widoków na most.

Załączniki:
M M.JPG
M M.JPG [ 99.86 KiB | Przeglądany 860 razy ]

Gość
Awatar użytkownika

Ponawiam pytanie z wpisu powyżej. Co z "Mostem Magazynowym"? Jeśli ma pozostać w tym temacie, to wypadało by poprawić tytuł...

Załączniki:
most M.JPG
most M.JPG [ 85.68 KiB | Przeglądany 838 razy ]

Gość
Awatar użytkownika

Zasadniczo jestem za rozdzielaniem tematów ale tu są tylko dwa mosty prawie w tym samym miejscu, więc przychylam się do podwójnej nazwy, czy też nazwy z dopiskiem "dawny Most Magazynowy" lub dodatkowo w nawiasie (Prowiantowy), bo taka nazwa też była.
Trochę za dużo mostów zostało chyba natomiast wrzuconych do jednego wątku w rejonie papierni. Dla jasności wstawiłem tam mapkę obejmującą większą część z nich.

Gość
Awatar użytkownika

^^^
Można powiedzieć, że mamy dwa głosy 'za', przy pozostałych 'wstrzymujących się'. :1
Więc pewnie niebawem Ewing będzie działać... Chyba że Ty, jako autor tematu, masz również możliwość to zrobić :idea: :?:

Gość
Awatar użytkownika

Od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że coraz częściej bywają dni, w których jestem tu, na forum jedynym 'udzielającym się'...
Propozycja zgłoszona we wcześniejszych wpisach, (zapewne słuszna), pozostaje bez echa, jakby zignorowana... :n :shock:

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Bydziak, ja w tygodniu przeważnie jestem w delegacji i nie mam czasu na robienie porządków :(
Poza tym zmiana tytułu nie jest taka prosta - nie da się wstawić tak długiego opisu :)

Gość
Awatar użytkownika

^^^
Dzięki za dokonanie poprawki. :1

Poniżej widok z końca XIXw. W głębi stoi już kamienica Jachmanna, a Józef Święcicki, pewnie w tym czasie myślał już jak to miejsce, ( po jej przeciwnej stronie ), mogło by niebawem się zmienić i wyglądać...

Załączniki:
zakole B.JPG
zakole B.JPG [ 54.1 KiB | Przeglądany 777 razy ]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]