Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest piątek, 29 mar 2024, 01:24

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota, 1 lut 2014, 11:52 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Może się nie znam i ktoś mnie wyprowadzi z błędu. Mam wrażenie, że budowa spalarni odpadów to kolejny przykład wyrzucania pieniędzy w błoto.
Prezydent na początku kadencji walczył z tego typu pomysłami narażającymi miasto na koszty – na przykład park wodny w Myślęcinku. W tym wypadku jednak nie wiadomo czemu stał się orędownikiem włożenia kilkuset milionów w coś, co stanie się w przyszłości pomnikiem absurdu.
Jakie śmieci zamierza się spalać w spalarni skoro weszła życie ustawa śmieciowa? Śmieci segreguje się na zdatne do kompostowania i różne rodzaje zdatnych do recyklingu, czyli odzyskania materiałów wyjściowych – metali, szkła poszczególnych rodzajów tworzyw.
Śmieci do spalania nie będzie.
Oczywiście trzeba będzie ukryć bolesną prawdę o utopieniu pieniędzy.
Będziemy więc skrupulatnie segregować śmieci, żeby nam się wydawało, że robimy coś dla środowiska i odzysku zasobów naturalnych, a potem będą one wszystkie razem wywożone do spalarni, żeby miała czym palić.
Idea recyklingu zostanie skrycie pogrzebana.
Będziemy palić to co warte jest jako surowiec grube pieniądze. Do tego będziemy emitować z tych surowców dodatkowy CO2 i płacić za to jako kraj stosowne opłaty.
Tymczasem w pobliżu znajduje się cementownia w Piechcinie mogąca spalić wszystkie odpady z regionu. Spalanie w cementowni odbywa się w znacznie wyższych temperaturach zapewniających rozkład wszelkich toksycznych produktów spalania.
Powstający popiół też nie zawiera tym samym niczego groźnego. Poza tym ten popiół nie trafia na żadne składowisko z którego będą wypływać po latach trucizny do wód podziemnych i powierzchniowych. Popiół ten trafia do cementu i zostaje zamurowany w budowlach.
Niepotrzebna spalarnia będzie emitować trujące gazy, bo spala w niskich temperaturach w porównaniu z cementowniami. Popioły będą stanowiły uciążliwe i niebezpieczne śmieci.
Nie znam się na tym i wywnioskowałem to wszystko na podstawie złożenia do kupy znanych mi faktów i dość podstawowej ogólnodostępnej wiedzy.
Może zabrakło mi wiedzy tajemnej i się mylę. Jeśli tak jest, to liczę na rozjaśnienie i poszerzenie moich ciasnych horyzontów myślowych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 3 lut 2014, 07:58 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Może nie na ten temat, ale też o 'ekologii'...
Wyobraźcie sobie nasze duże przedwojenne miasta. Np. Warszawę , Łódź, czy Kraków. Bez nowoczesnych budynków i blokowisk. Główną zabudowę stanowiły ceglane kamienice. Ponad dachami można było zobaczyć liczne kominy fabryk, zresztą podobnie jak na starych zdjęciach Bydgoszczy. Dymiły nie tylko te kominy fabryczne, ale i te na domach. Bo wtedy niemal wszyscy w miastach ogrzewali mieszkania węglem. I nie pamiętam doniesień o 'smogu' ! Teraz, powiedzmy połowa miast ogrzewana jest dzięki c.o. Dymi więc mniej kominów niż kiedyś. Ale mimo to, powstanie krakowskiego smogu, przypisuje się węglowi spalanemu w mieszkaniach! Sporo wątpliwości budzi u nich wprowadzony zakaz (za 5 lat) ogrzewania mieszkań węglem. Ja, w tym przypadku staję po stronie tych, którzy za powstanie smogu, uważają niekończące się potoki samochodów na coraz bardziej zatłoczonych ulicach. I nie dla tego, że sam palę w piecu węglem. Może lobby gazowe, chce w ten sposób wykończyć, ciągle wciąż tańszą konkurencję węglową? A potem gdy już wszyscy będziemy używać tylko gaz, jakiś wojujący polityk pomacha szabelka w kierunku wschodnim... Kurek z gazem łatwo zakręcić... Może zrobić się kiedyś zimno... To taka na razie teoria spiskowa. :ang


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 3 lut 2014, 08:53 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
Może przed wojną nie palono w piecu plastikami albo szmatami. Gdyby ludzie palili tylko opałem, podejrzewam że problem byłby dużo mniej dokuczliwy.

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 3 lut 2014, 10:19 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
BYDZIAK 1958 pisze:
Może lobby gazowe, chce w ten sposób wykończyć, ciągle wciąż tańszą konkurencję węglową?

Wszystko jest możliwe w tym EuroKołchozie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 4 lut 2014, 04:34 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
krajan pisze:
Może przed wojną nie palono w piecu plastikami albo szmatami. Gdyby ludzie palili tylko opałem, podejrzewam że problem byłby dużo mniej dokuczliwy.


^^^ No to nazywajmy rzeczy po imieniu. Niech będzie zakaz palenia szmat i plastików, a nie węgla. Zresztą taki zakaz pewnie jest. Czyli sprawa zamyka się na złapaniu sprawcy. A z drugiej strony, ci, którzy nie mają na węgiel i spalają byle co, by nie zamarznąć, gdy zostaną 'złapani', to pewnie nie będą mieli z czego zapłacić kary. A instynkt przetrwania i tak zmusi ich do ponownego spalania byle czego. Nie można 'karać' większości spalającej węgiel tylko dla tego, że nieliczni łamią reguły. To dla nich i na nich, trzeba stworzyć konkretne prawo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 4 lut 2014, 07:46 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Jeszcze jest kwestia tego jak się spala węgiel. Nie chodzi o to by go nie spalać, lecz spalać całkowicie w odpowiedniej ilości tlenu z powietrza. Ja spalam tradycyjnie, bo mam stary piec i ten przy rozpalaniu i dorzucaniu dymi. Zmuszanie mnie do palenia gazem lub olejem opałowym uważałbym za rozbój w biały dzień, bo to jest kilka razy drożej. Poza tym to z daleka śmierdzi określonym lobbingiem - paliwowym i podatkowym. Ale przejście na piece retortowe z odpowiednimi atestami, przy jakichś ulgach podatkowych lub programach częściowych dofinansowań, jest rozsądne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 4 lut 2014, 07:52 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 28 mar 2009, 00:00
Posty: 726
Lokalizacja: Bydgoszcz
BYDZIAK 1958 pisze:
Może nie na ten temat, ale też o 'ekologii'...
Wpomacha szabelka w kierunku wschodnim... Kurek z gazem łatwo zakręcić... Może zrobić się kiedyś zimno... To taka na razie teoria spiskowa. :ang


Większość naszego gazu pochodzącego z importu ,a omijać naszych wschodnich sąsiadów ;)
Nasz gazoport w Świnoujściu ma zacząć działaś pełną parą aby całkowicie się odciąć prawej strony patrząc na mapę

Lobby gazowe ?? i ceny poszybują ... do góry do góry.

ps. Paradoks !!! w Szczecinie tańszy jest węgiel z importu z ... który płynie statkami niż z Polski ze Śląska.

_________________
Bunkerites of Poland

Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group